ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8091641
*
nr 809 1641
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 208
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2013
kl 20:41:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 21:46:02
1
300 kr
25/2 08:59:10
2
350 kr
25/2 11:49:20
3
400 kr
25/2 18:11:42
4
Vinnande bud
25/2 19:33:14
3
500 kr
25/2 20:30:41
3
700 kr
25/2 20:36:54
5
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 809 1641
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, höjd: 208
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 21:46:02 | 1 | 300 kr |
25/2 08:59:10 | 2 | 350 kr |
25/2 11:49:20 | 3 | 400 kr |
25/2 18:11:42 | 4 | Vinnande bud |
25/2 19:33:14 | 3 | 500 kr |
25/2 20:30:41 | 3 | 700 kr |
25/2 20:36:54 | 5 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23